Bulgaristan vizesi nereden alınır?

1 - Büyükelçiliğinin konsolosluk bölümünden,
2 - Başkonsolosluktan veya konsolosluğundan,
3 - Özel yetkilendirilmiş danışmanlık firmamızdan.


Bulgaristan Vize Türleri:
Bulgaristan Transit Vizesi
Bulgaristan Turistik Vizesi
Bulgaristan Özel Ziyaret Vizesi
Bulgaristan Ticari Vizesi
Bulgaristan D vizesi (Oturum İzni)
Bulgaristan Çok Girişli Multi Vize

Vize alırken hangi belgeler istenir?

Vize alırken istenen belgeler, talep edilen vize türüne göre değişmektedir.   Vize için gerekli belgeler


Vize başvurularında dikkat edilecek hususlar nelerdir?

Pasaportun yıpranmamış olması bir avantajdır çünkü yıpranmış pasaportla vize alsanız dahi sınırdan geri çevrilme ihtimaliniz vardır. Yıpranmış, hasar görmüş pasaportunuz varsa vize başvurusu öncesi pasaportunuzu yenilemenizi tavsiye ediyoruz.

Pasaport geçerlilik süresinin, vize almak için yaptığınız başvuru tarihinden itibaren en az bir yıl olmasına dikkat etmelisiniz.
Başvurunuzu yaparken, belgelerinizin doğru ve eksiksiz olması gerekir.

Not : Sahte belgelerle vize başvurusu yapmak yasalara göre suçtur.


Kimler vize alamaz?

İşsiz iseniz veya kendinizin ve bakmakla yükümlü olduğunuz kişilerin geçimlerini sağlayabilecek düzenli ve yeterli bir gelir düzeyine sahip değil iseniz ya da teminat olarak gösterebileceğiniz, banka hesabı gibi,vize almak istdiğinizde potansiyel bir göçmen olarak kabul edileceğinizden, vize işlemlerini başarılı bir şekilde bitirme şansınız oldukça düşüktür.
Böyle bir durumda iseniz, vize başvurusunda bulunmamanız uygun olacaktır. Çünkü bazı ülkeler bir ülkeden (örneğin; Türkiye'den) yapılan vize başvurularındaki ret oranını (örneğin % 3 ün üzerinde olması durumunda ) göz önünde bulundurarak, bu ülkeyi göç açısından riskli ülkeler arasında kabul etmekte ve söz konusu ülkeye yönelik vize koşullarını daha sıkı kurallara bağlamaktadır.


Vize türü ve süresi, başvuru sırasında istenilen evraklar için çok önemlidir. Lütfen başvuru öncesi doğru vize türünü seçtiğinizden emin olun.
. 
YÜKSEL TURİZM  Tel.  +90(224) 249 37 86